Strona główna » Gazownia Knurów » Dostawcy gazu Knurów

Dostawcy gazu Knurów

Najpopularniejsi sprzedawcy gazu ziemnego w naszym kraju

W Polsce funkcjonuje wielu różnych dostawców paliwa gazowego, którzy oferują możliwość zawarcia z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i jedynie na sprzedaż paliwa gazowego. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wyróżnić można takich sprzedawców gazu ziemnego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Duża popularność sprzedawcy nie oznacza jednak tego, że zapewnia on najlepsze ceny gazu ziemnego. W wielu sytuacjach jest nawet wręcz inaczej. W związku z tym przed zmienieniem sprzedawcy gazu trzeba zawsze szczegółowo sprawdzić oferty co najmniej paru firm funkcjonujących na krajowym rynku, stosując do tego na przykład rankingi dostępne w sieci.

Jak osobiście zmienić sprzedawcę gazu?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upoważniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej skomplikowana. W takiej sytuacji niezbędne jest najpierw podpisanie umowy z nowym dostawcą gazu. Później należy samodzielnie wypowiedzieć umowę z poprzednim dostawcą paliwa gazowego, a również poinformować OSD z wykorzystaniem specjalnego dokumentu udostępnianego między innymi na jego stronie internetowej lub w filii obsługi klienta. Na rozpatrzenie wniosku dotyczącego zmiany sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ziemnego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności