Strona główna » Gazownia Knurów » Butle gazowe Knurów

Butle gazowe Knurów

W jakim celu mogą być stosowane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, dostępny w nich gaz może być wykorzystywany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to rozwiązanie idealnie sprawdzające się też w piecykach gazowych oraz grillach, wykorzystywane są one także do napędzania wózków widłowych oraz spawania metali. Za ich pomocą zasilane są dodatkowo grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

By podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia trzeba najpierw zdemontować plombę foliową z zaworu, która gwarantuje, że zbiornik jest pełny, a później zdemontować plastikową zaślepkę. Podczas tego zawór butli musi być stale zamknięty. Przed zamocowaniem reduktora do zaworu warto również zweryfikować, czy uszczelka znajdująca się w zaworze w butli jest we właściwym stanie, w sytuacji, kiedy jest ona przerwana, trzeba się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już wyłącznie otworzyć go wykonując pojedynczy obrót we wskazanym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności