Strona główna » Gazownia Kluczbork » Dostawcy gazu Kluczbork

Dostawcy gazu Kluczbork

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego do domu?

Chcąc zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do domu, należy przede wszystkim wiedzieć, że rozwiązanie to jest w pełni nieodpłatne. Sam proces zmienienia sprzedawcy gazu na nową, lepszą firmę polega natomiast na kilku łatwych etapach. W zależności od wybranego sposobu może być ona wykonana samodzielnie lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu dostawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w sytuacji zmiany sprzedawcy gazu zajmuje w związku z tym wybranie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu ziemnego, ale i pozostałe warunki będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak długo zmiana dostawcy gazu?

Proces zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje zazwyczaj mniej więcej 30 dni. Wpływ na to, ile trwać będzie to okres, ma natomiast przede wszystkim to, czy umowa ze starym dostawcą paliwa gazowego może być wypowiedziana natychmiast. Czasem znajdujące się w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego do końca umowy ze względu na kary. Oprócz tego podczas zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego trzeba również wiedzieć, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności