Strona główna » Gazownia Kłodzko » Dostawcy gazu Kłodzko

Dostawcy gazu Kłodzko

W jaki sposób zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego?

Zamierzając zmienić dostawcę gazu do domu, trzeba głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie bezpłatne. Sama procedura zmienienia sprzedawcy gazu na nową, lepszą firmę polega natomiast na paru prostych etapach. W zależności od wybranego sposobu może być ona przeprowadzona osobiście lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu sprzedawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w przypadku zmiany sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje w związku z tym znalezienie właściwej oferty, w której nie tylko cena gazu ziemnego, ale i inne warunki będą jak najbardziej atrakcyjne.

Ile trwa zmiana sprzedawcy gazu ziemnego?

Proces zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego trwa najczęściej mniej więcej 30 dni. Wpływ na to, jak długi będzie to okres, ma natomiast przede wszystkim to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być rozwiązana od razu. Czasem znajdujące się w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy paliwa gazowego do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo podczas zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego trzeba także pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności