Strona główna » Gazownia Kłodzko » Butle gazowe Kłodzko

Butle gazowe Kłodzko

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją pojemnością. Najczęściej sprzedawane są one w wersjach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania pomieszczeń lub kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszanką propanu i butanu. Ich stosunkowo mała waga i wielkość umożliwia z kolei wykorzystywanie ich podczas wakacji.

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia trzeba w pierwszej kolejności zerwać plombę foliową umieszczoną na zaworze, która gwarantuje, że zbiornik jest pełny, a następnie usunąć plastikową zaślepkę. Podczas tego zawór butli powinien być stale zakręcony. Przed zamocowaniem reduktora do zaworu należy również sprawdzić, czy uszczelka zlokalizowana przy wylocie w butli jest w prawidłowych stanie, w sytuacji, gdy jest ona przerwana, należy się natomiast skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem wystarczy już wyłącznie otworzyć go wykonując pojedynczy obrót w odpowiednim kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności