Strona główna » Gazownia Kłodawa » Dostawcy gazu Kłodawa

Dostawcy gazu Kłodawa

Czym różni się dostawca paliwa gazowego od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu ziemnego mogą być świadczone przez dwie różne firmy. Wymaga to wyłącznie podpisania dwóch oddzielnych umów z różnymi firmami. Wobec tego w przypadku gazu ziemnego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w Polsce wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu ziemnego nazywany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i sprawność infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od dostawcy gazu ziemnego OSD nie może być zmieniony. Jest on na stałe przydzielany do określonego obszaru. Z kolei dostawca paliwa gazowego to firma, którą można wybrać osobiście, realizująca usługi sprzedaży gazu kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy gazu jest najbardziej opłacalna?

Zmiana dostawcy gazu ziemnego na innego pozwala na zmniejszenie faktur za gaz nawet o kilkadziesiąt procent. Najwięcej oszczędzić mogą natomiast odbiorcy, którzy mają spore zużycie w ciągu miesiąca paliwa gazowego, gdyż stosują go do między innymi ogrzewania budynków. Nie znaczny to jednak, że używając gaz do przygotowywania posiłków na kuchence, nie warto zmienić sprzedawcy paliwa gazowego. W każdej sytuacji rozwiązanie to pozwala bowiem na zmniejszenie za niego rachunków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności