Strona główna » Gazownia Kłobuck » Gaz płynny Kłobuck

Gaz płynny Kłobuck

Rodzaje zbiorników na gaz płynny

W sytuacji, kiedy w domu wykorzystywane jest ogrzewanie gazem płynnym, potrzebny jest montaż na działce zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można przeprowadzić na modele naziemne oraz wewnętrzne. Zbiornik na gaz płynny naziemny montowany jest na płycie fundamentowej nieco ponad poziom gruntu. Zamontowanie zbiornika zewnętrznego wymaga zachowania odpowiedniej odległości od pozostałych elementów w otoczeniu. Spośród plusów zbiorników zewnętrznych wymienić można ich stosunkowo niską cenę oraz bezproblemowy montaż. Zbiornik na gaz płynny podziemny to z kolei rozwiązanie droższe natomiast mniej wpływające na otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w wykopie i przykrywany około 60 cm ziemi. Obszar posesji, w której zamontowany jest podziemny zbiornik na gaz płynny, może być prawie swobodnie zagospodarowana.

Czym jest wydzierżawienie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch możliwości montażu zbiornika na gaz płynny jest jego dzierżawa od sprzedawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest zazwyczaj przywożony i montowany w wyznaczonym miejscu przez wybraną firmę. Koszty używania zbiornika to natomiast koszty dzierżawy oraz napełniania. Należy jednak wiedzieć, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez cały okres trwania umowy zawieranej zazwyczaj na czas od 3 do 10 lat. Zaletą korzystania z dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszystkie jego badania oraz naprawy awarii są realizowane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności