Strona główna » Gazownia Klimontów » Gaz LPG Klimontów

Gaz LPG Klimontów

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym złej jakości gaz LPG doprowadza także do większego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do większych wydatków związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany wyłącznie właściwej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh ciepła w ciągu godziny jego spalania.

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w pojazdach określane również jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych części instalacji gazowej w samochodach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać wskazane wymogi. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może poruszać się po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Oprócz tego zbiornik na gaz montowany w samochodzie zgodnie z polskimi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności