Strona główna » Gazownia Klimontów » Gaz płynny Klimontów

Gaz płynny Klimontów

W jaki sposób może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy polega na opłacaniu całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który za pomocą licznika zlicza zużycie gazu. Na podstawie tych danych następnie co miesiąc dostarczana jest faktura obejmująca wyłącznie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno być się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Odpowiednie oraz całkowicie bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników zależy jest od jego odpowiedniego stanu. Wobec tego zbiornik na gaz płynny powinien być zatankowany co najwyżej do 85% swojej pojemności, tak by pozostałe 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie powinna natomiast być niższa niż 25%. Zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są ujemne, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku wytraca zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności