Strona główna » Gazownia Kleszczele » Gaz płynny Kleszczele

Gaz płynny Kleszczele

Jak powinno odbywać się napełnianie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W momencie tankowania zbiornika na gaz płynny kierowca cysterny zobowiązany jest bezwzględnie do zadbania o bezpieczeństwo własne oraz otoczenia. Sprzedawca gazu powinien wobec tego we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed tankowaniem powinien także sprawdzić plomby na zaworze i sprawdzić szczelność zbiornika. Przed tankowaniem konieczne jest również podłączenie uziemienia. Po zrealizowaniu tankowania szczelność zbiornika powinna być po raz kolejny skontrolowana, a jego zawór właściwie zaplombowany.

Jakie wyróżnia się pojemności zbiorników na gaz płynny?

Osoby chcące zamontować zbiornik na gaz płynny mają do wyboru modele o pojemności: 2 700 litrów, 4 850 litrów, 6 600 litrów, 6 700 litrów. Wszystkie z nich sprzedawane są w wariantach zarówno naziemnych, jak i podziemnych. W przypadku montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe używanego do ogrzewania gospodarstw domowych najczęściej montowane modele o pojemności 2 700 litrów, które potrzebują tankowania dwa razy w roku, jednak są o wiele prostsze w montażu i umieszczeniu ich na działce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności