Strona główna » Gazownia Kleczew » Gaz płynny Kleczew

Gaz płynny Kleczew

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Choć koszty gazu płynnego stale rosną ogrzewanie budynków i firm z użyciem tego paliwa stale jest o wiele opłacalniejsze od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego paliwa gazowego do ogrzewania domów umożliwia w związku z tym wygenerować oszczędności nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Dodatkowo płynne paliwo gazowe zaliczany jest do paliw ekologicznych, które nie tworzą sadzy, a w związku z tym, umożliwiają zniwelować konieczność czyszczenia kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie domu lub przedsiębiorstwa płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według informacji GUS wykorzystywane jest w ponad 62% domów. W wielu przypadkach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub montowane samodzielnie. Do głównych plusów tego typu ogrzewania zaliczyć można na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji wykorzystywania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności