Strona główna » Gazownia Kleczew » Butle gazowe Kleczew

Butle gazowe Kleczew

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Aby podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia należy w pierwszej kolejności usunąć plombę foliową umieszczoną na zaworze, która zapewnia, że zbiornik jest pełen, a później usunąć plastikową zaślepkę. Podczas tego zawór butli powinien być stale zamknięty. Przed montowaniem reduktora do zaworu należy także zweryfikować, czy uszczelka umieszczona przy wylocie w butli jest we właściwym stanie, w przypadku, kiedy jest ona przerwana, należy się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem wystarczy już jedynie otworzyć go wykonując jeden obrót w odpowiednim kierunku.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją wielkością. Najczęściej sprzedawane są one w wersjach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania domków letniskowych czy kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszanką propanu i butanu. Ich mała waga i rozmiar ułatwia natomiast korzystanie z nich na wyjazdach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności