Strona główna » Gazownia Kłecko » Gaz płynny Kłecko

Gaz płynny Kłecko

Jak wybrać zbiornik na płynne paliwo gazowe?

Podczas wybierania zbiornika na gaz płynny należy zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie. Jeden z nich wiąże się z zapotrzebowaniem na gaz, określanym na godzinę, na bazie mocy urządzeń zasilanych gazem. Pozwala on określić wielkość zbiornika. Drugi istotny element to powierzchnia posesji, na której ma być zamontowany zbiornik. Uzależnione jest od niej bowiem to jaki jego model może zostać zamontowany, aby określone odległości od pozostałych elementów były zachowane. Poza tym należy również wziąć pod uwagę pobór gazu, który ma wpływ na częstotliwość napełniania gazem zbiornika.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszystkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalistyczne poziomowskazy, które umożliwiają w bezproblemowy i szybki sposób sprawdzić poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest najczęściej na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wskazywane przez nie wartości napełnienia zbiornika zaznaczone są także czerwonym kolorem od około 20%, który wskazuje konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W przypadku, gdy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności