Strona główna » Gazownia Kłecko » Butle gazowe Kłecko

Butle gazowe Kłecko

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na parę rodzajów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, którym są napełniane. Wobec tego to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

Jaka jest cena butli gazowe?

By móc użytkować butlę gazową w domu, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić pozbawione gazu, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej wynosi w granicach mniej więcej 200 złotych, natomiast w drugim do ceny pustej butli trzeba dołożyć także cenę zawartego w niej gazu, całkowita cena równa się w związku z tym aktualnie około trzystu złotych. Tańszą opcją jest z kolei wybranie używanej butli gazowej, należy jednak przy tym pamiętać, aby sprawdzić, czy ma ona aktualną homologację, której termin umieszczony jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności