Strona główna » Gazownia Kietrz » Gaz LPG Kietrz

Gaz LPG Kietrz

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w pojeździe pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca. Aby skorzystać z takiej opcji, trzeba jednak w pierwszej kolejności zamontować odpowiednią instalację LPG. Koszt montażu instalacji LPG w aucie uzależnione jest od kilku elementów. Zaliczyć do nich można na przykład: rodzaj silnika w aucie, typ generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich koszt waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie oprócz kosztów samego zamontowania wiążę się także z innymi kosztami takimi jak serwis oraz opłata podczas badania technicznego auta.

Czym jest gaz LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Dostępny jest on również w formie butli gazowych o różnorodnych pojemnościach czy jako paliwo do napędzania samochodów. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Charakterystyczną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w prosty sposób składowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności