Strona główna » Gazownia Kielce » Gaz LPG Kielce

Gaz LPG Kielce

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i magazynowana jest zazwyczaj w specjalistycznych zbiornikach. Sprzedawany jest on także w formie butli gazowych o wielu pojemnościach lub jako paliwo do zasilania samochodów. Nazwa LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce gaz LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób przechowywane i transportowane.

Czy montaż LPG w pojeździe jest opłacalny?

Montaż LPG w pojeździe to świetna opcja na zmniejszenie wydatków eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo niezmiennych podwyżek cen gazu LPG wciąż jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej połowę. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w pojeździe pozwala wydawać mniej za każdy przejechany kilometr, w szczególności w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej zamontowania zwraca się zazwyczaj po mniej więcej 12 miesiącach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności