Strona główna » Gazownia Kielce » Gaz płynny Kielce

Gaz płynny Kielce

Co to jest płynne paliwo gazowe LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną formą mieszanki propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast podobny do gazu ziemnego. Za sprawą tego wyróżnia się on dużą możliwością użytkowania. Gaz płynny mieszanina propanu i butanu może być używany w związku z tym na przykład do ogrzewania domów, napędzania aut (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Gaz płynny LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z zastosowaniem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Jak powinno przebiegać tankowanie zbiornika na gaz płynny?

W trakcie napełniania zbiornika na gaz płynny kierowca cysterny zobowiązany jest obowiązkowo do dbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Dostawca gazu musi wobec tego w odpowiedni sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed tankowaniem musi również skontrolować plomby na zaworze i skontrolować szczelność zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania niezbędne jest również podłączenie uziemienia. Po wykonaniu tankowania szczelność zbiornika musi być ponownie skontrolowana, a jego zawór odpowiednio zaplombowany..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności