Strona główna » Gazownia Kielce » Dostawcy gazu Kielce

Dostawcy gazu Kielce

Od czego zależy cena paliwa gazowego?

Wysokość rachunków za paliwo gazowe zależy od kilku różnorodnych kwestii. Podstawowe z nich to ilość poboru paliwa gazowego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przedzielony jest odbiorca przez sprzedawcę gazu. Wobec tego najwyższe faktury za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze wykorzystujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że finalna cena gazu zależy także od innych opłat obowiązujących u określonego sprzedawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe.

Czy warto zmienić dostawcę gazu?

Tak samo jak w przypadku rachunków za prąd, opłaty za gaz są znaczącą częścią kosztów w domach oraz przedsiębiorstwach. Jedną skuteczniejszych opcji na ich zmniejszenie jest wobec tego zmiana sprzedawcy paliwa gazowego na tańszego. Rozwiązanie to umożliwia na oszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Dodatkowo proces ten jest niezwykle szybka i bezproblemowy. Wobec tego szukając oszczędności, warto wziąć pod uwagę zmianę dostawcy gazu, którą może przeprowadzić każdy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności