Strona główna » Gazownia Kęty » Dostawcy gazu Kęty

Dostawcy gazu Kęty

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego do przedsiębiorstwa?

Planując zmienić dostawcę paliwa gazowego do firmy, warto przede wszystkim wiedzieć, że procedura ta prawie niczym nie różni się od zmiany dostawcy gazu ziemnego dla gospodarstwa domowego. Wobec tego najpierw trzeba wybrać właściwą ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju porównywarki. Po wybraniu właściwej oferty należy skontaktować się z przedstawicielem sprzedawcy gazu i zawrzeć z nim nową umowę, pamiętając, aby przedtem szczegółowo ją przeczytać i sprawdzić, czy wszystkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel sprzedawcy gazu ziemnego zaproponuje także podpisanie upoważnienia. Warto zdecydować się na tę opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z rozwiązaniem starej umowy oraz powiadomieniem OSD o zmianie dostawcy gazu ziemnego.

Dlaczego najtańszy dostawca paliwa gazowego nie zawsze jest najlepszy?

Szukając lepszego dostawcy gazu, wiele osób zwraca uwagę głównie na cenę za 1 kWh paliwa gazowego oferowaną przez daną firmę. Nie zawsze jednak najtańszy dostawca paliwa gazowego jest najlepszy. Wobec tego najlepiej przy porównywaniu ofert dostawców gazu wykorzystywać porównywarki, w których umieszczone są nie tylko ceny gazu, ale również dane na temat pozostałych usług oferowanych w ramach podpisanej umowy, pozostałe opłaty oraz najistotniejsze warunki umowy, związane z na przykład możliwością jej przedterminowego rozwiązania bez żadnych konsekwencji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności