Strona główna » Gazownia Kęty » Butle gazowe Kęty

Butle gazowe Kęty

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na ile wystarcza butla gazowa, zależy od różnych czynników. Wymienić wśród nich można przede wszystkim wielkość butli. Im jest ona większa, tym przez dłuższy czas można z niej w związku z tym korzystać. Dodatkowo czas wykorzystywania butli gazowej uzależniony jest również od tego, w jakim celu jest ona używana i sprawności urządzeń zasilanych z jej zastosowaniem. Najpopularniejsze butle gazowe 11 kg, wykorzystywane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają zazwyczaj na mniej więcej 1 miesiąc przygotowywania posiłków z wykorzystaniem gazu znajdującego się w nich.

Jak przewozić butle gazowe?

Planując zakup butli gazowej warto zwrócić uwagę dodatkowo o jej w pełni bezpieczny przewóz we właściwy sposób. Wobec tego butle gazowe do domu oraz turystyczne powinny być transportowane jedynie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym ku górze. Sam zbiornik powinien być natomiast zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu samochodu. Nie powinno się z kolei transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Pełne butle po przetransportowaniu muszą być przechowywane w suchym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności