Strona główna » Gazownia Kętrzyn » Butle gazowe Kętrzyn

Butle gazowe Kętrzyn

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją pojemnością. Najczęściej oferowane są one w wariatach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych czy kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszanką propan-butan. Ich niewielka masa i rozmiar umożliwia natomiast stosowanie ich na wyjazdach.

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia należy w pierwszej kolejności zdemontować plombę foliową znajdującą się na zaworze, która gwarantuje, że zbiornik jest pełny, a następnie zerwać plastikową zaślepkę. W tym czasie zawór butli powinien być stale zamknięty. Przed mocowaniem reduktora do zaworu warto również skontrolować, czy uszczelka zlokalizowana przy wylocie w butli jest w prawidłowych stanie, w przypadku, gdy jest ona uszkodzona, należy się natomiast skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już wyłącznie odkręcić go poprzez pojedynczy obrót w odpowiednim kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności