Strona główna » Gazownia Kępno » Butle gazowe Kępno

Butle gazowe Kępno

Jaka jest cena butli gazowe?

By móc użytkować butlę gazową w domu, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić pozbawione gazu, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej wynosi w granicach mniej więcej 200 złotych, natomiast w drugim do ceny pustej butli trzeba dołożyć także cenę zawartego w niej gazu, całkowita cena równa się w związku z tym aktualnie około trzystu złotych. Tańszą opcją jest z kolei wybranie używanej butli gazowej, należy jednak przy tym pamiętać, aby sprawdzić, czy ma ona aktualną homologację, której termin umieszczony jest na butli.

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na parę rodzajów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, którym są napełniane. Wobec tego to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności