Strona główna » Gazownia Kępice » Gaz płynny Kępice

Gaz płynny Kępice

Formalności związane z montażem zbiornika na gaz płynny

Planując montaż zbiornika na gaz płynny na działce, należy wiedzieć o paru kwestiach. Tego typu inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydawanego przez odpowiednie dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega natomiast na wykonaniu wykopów w sytuacji modelu podziemnego lub wylania płyty fundamentowej przy wyborze modelu naziemnego. Po zamontowaniu zbiornika należy bezwzględnie wykonać także jego odbiór, który wykonywany jest przez UDT.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Zamontowanie zbiornika na gaz płynny to inwestycja, na którą składa się wiele różnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Dodatkowo do kosztów zakupu zbiornika na gaz płynny trzeba również doliczyć między innymi: przetransportowanie zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wykonanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Łączny koszt montażu zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym mniej więcej 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest natomiast wybranie dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą proponuje wielu jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności