Strona główna » Gazownia Kępice » Dostawcy gazu Kępice

Dostawcy gazu Kępice

Na czym polega prognozowane rozliczanie dostaw gazu ziemnego?

Dostawcy gazu oferują dla swoich klientów różne sposoby rozliczeń płatności za dostarczone medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą metodą rozliczeń. Polega ono na prognozach związanych ze zużyciem gazu w danym okresie oraz wystawiania na tej bazie rachunków. Jeśli rzeczywiste zużycie paliwa gazowego jest większe, konieczne jest dokonanie dopłaty. Natomiast w sytuacji mniejszego rzeczywistego zużycia gazu ziemnego, niż w przewidywaniach, powstaje nadpłata, którą można zaliczyć na poczet następnych faktur lub wypłacić za pomocą odpowiedniego wniosku.

Od czego zależy cena paliwa gazowego?

Wielkość rachunków za gaz zależy od kilku różnych elementów. Podstawowe z nich to ilość poboru paliwa gazowego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest odbiorca przez sprzedawcę paliwa gazowego. W związku z tym najwyższe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania budynku, z kolei najmniejsze używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że ostateczna cena gazu uzależniona jest również od innych opłat występujących u określonego sprzedawcy paliwa gazowego. Wyróżnić wśród nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności