Strona główna » Gazownia Kędzierzyn-Koźle » Gaz płynny Kędzierzyn-Koźle

Gaz płynny Kędzierzyn-Koźle

Główne różnice między płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Choć gaz ziemny oraz gaz płynny LPG należą do jednej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Przede wszystkim gaz płynny propan-butan to gaz cięższy od powietrza około o 2 razy, natomiast gaz ziemny jest od niego prawie o połowę lżejszy. Kwestia ta ma wobec tego wpływ na możliwość przewożenia i przechowywania tych gazów. Gaz ziemny potrzebuje wybudowania rurociągów, natomiast płynne paliwo gazowe może być magazynowany w dużych ilościach z użyciem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na gaz płynny?

W trakcie napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe, objętość paliwa nie może być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w sytuacji zmiany objętości płynnego paliwa gazowego w wyniku zmiany temperatury nie będzie wpływała na działanie całej instalacji gazowej. W związku z tym najczęściej stosowane zbiorniki o wielkości 2700 litra najlepiej, aby były tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności