Strona główna » Gazownia Kędzierzyn-Koźle » Dostawcy gazu Kędzierzyn-Koźle

Dostawcy gazu Kędzierzyn-Koźle

Najwięksi sprzedawcy gazu ziemnego w Polsce

W naszym kraju działa wielu różnych dostawców gazu ziemnego, którzy oferują możliwość podpisania z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i tylko na sprzedaż paliwa gazowego. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich sprzedawców paliwa gazowego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność dostawcy nie znaczy jednak tego, że gwarantuje on najlepsze ceny gazu ziemnego. W wielu przypadkach jest nawet wręcz przeciwnie. Wobec tego przed zmianą dostawcy paliwa gazowego trzeba zawsze szczegółowo przeanalizować oferty co najmniej paru firm działających na polskim rynku, używając do tego na przykład rankingi udostępniane w Internecie.

W jaki sposób zmienić dostawcę paliwa gazowego w 4 łatwych krokach?

Planując zmienić dostawcę gazu, wystarczą wyłącznie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu odpowiedniej oferty nowego sprzedawcy, która będzie atrakcyjna zarówno pod względem kosztów zakupu gazu, jak i innych elementów podpisanej umowy. Następnie wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą paliwa gazowego oraz zadbać o jego pełnomocnictwo, dzięki któremu będzie on mógł wypowiedzieć umowę ze starym sprzedawcą oraz załatwić wszelkie sprawy. Trzeci krok to rozwiązanie starej umowy i poinformowanie o tym Operatora Systemu Dystrybucji paliwa gazowego. Cała procedura kończy się z kolei uregulowaniem należności ze starą firmą i opłaceniem faktur, a kolejne faktury będą już przesyłane przez nowego dostawcę paliwa gazowego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności