Strona główna » Gazownia Kcynia » Gaz płynny Kcynia

Gaz płynny Kcynia

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Pomimo tego, że ceny płynnego paliwa gazowego wciąż wzrastają ogrzewanie gospodarstw domowych i firm z użyciem tego paliwa wciąż jest o wiele opłacalniejsze od, na przykład ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania pomieszczeń umożliwia wobec tego zaoszczędzić nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Dodatkowo gaz płynny zaliczany jest do paliw czystych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają zniwelować konieczność oczyszczania kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie domu lub przedsiębiorstwa płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania specjalnej kotłowni.

Gaz płynny propan-butan czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

Jeśli gaz płynny LPG stosowany jest do ogrzewania budynku oraz dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na działce, najczęściej jest nim czysty propan. Wszystko za sprawą tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Za sprawą tego nie traci on swoich właściwości cieplnych nawet podczas ujemnych temperatur na zewnątrz. Pod względem kosztów zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż płynne paliwo gazowe mieszanka propanu i butanu. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on najczęściej wybieranym gazem do ogrzewania domów i przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności