Strona główna » Gazownia Kazimierza Wielka » Gaz płynny Kazimierza Wielka

Gaz płynny Kazimierza Wielka

Plusy i minusu dzierżawy zbiornika na gaz płynny

Dzierżawa zbiornika na gaz płynny to dość powszechne rozwiązanie pośród właścicieli domów ogrzewających je gazem. Cechuje się ono przede wszystkim niskimi kosztami początkowymi, na poziomie mniej więcej 1000 złotych i zapewnia wygodę polegającą na braku konieczności przeprowadzania samodzielnie napraw czy przeglądów. Wydzierżawiając zbiornik, trzeba się natomiast liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tej sytuacji realizowane wyłącznie przez firmę, z którym zostanie zawarta umowa, wobec tego jego ceny są najczęściej wyższe niż cena rynkowa. Oprócz tego za dzierżawę zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba również uiszczać co miesiąc opłaty wynoszące kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Gaz płynny mieszanina propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

Jeśli płynne paliwo gazowe LPG wykorzystywany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na działce, najczęściej jest nim jedynie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich parametrów cieplnych nawet podczas ujemnych temperatur na zewnątrz. W przypadku kosztów zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż gaz płynny propan-butan. Pomimo to jego właściwości opałowe sprawiają, że jest on najczęściej stosowanym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności