Strona główna » Gazownia Kąty Wrocławskie » Dostawcy gazu Kąty Wrocławskie

Dostawcy gazu Kąty Wrocławskie

Czym różni się dostawca gazu ziemnego od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu ziemnego mogą być świadczone przez dwie różne firmy. Wymaga to wyłącznie zawarcia dwóch oddzielnych umów z różnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju jedynie Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu ziemnego określany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za wykonywanie przyłączy gazowych, dbanie o jakość i sprawność infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od dostawcy gazu ziemnego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przypisany do określonego regionu. Z kolei dostawca gazu to firma, którą można wybrać samodzielnie, realizująca usługi sprzedaży gazu ziemnego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy gazu jest najbardziej opłacalna?

Zmiana dostawcy paliwa gazowego na innego umożliwia na obniżenie faktur za gaz nawet o kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Najwięcej oszczędzić mogą z kolei odbiorcy, którzy mają duże zużycie w ciągu miesiąca paliwa gazowego, gdyż stosują go do na przykład ogrzewania nieruchomości. Nie znaczny to jednak, że używając gaz do przygotowywania posiłków na kuchence, nie warto zmienić dostawcy gazu. W każdej sytuacji opcja ta pozwala bowiem na zminimalizowanie za niego faktur..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności