Strona główna » Gazownia Katowice » Gazy techniczne Katowice

Gazy techniczne Katowice

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w odpowiednich zbiornikach. Stosowane są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne stosowane są też w medycynie, produkcji spożywczej, w trakcie badań naukowych. Wielu z nas spotyka się z nimi niemal codziennie, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne oferowane są wobec tego przez wiele różnych przedsiębiorstw w Polsce.

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne w sprzedaży w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej oznaczenia używane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym oznaczane za pomocą 2 cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z cyfr oznacza liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Aktualnie stosuje się sześć różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%.

Gazy techniczne Katowice. Gaz techniczny lista dostawców:

LPNazwaAdresE-mailTelefonGodziny otwarcia
1 Ater Gazy Techniczne & Sklep SpawalniczyOwsiana 60A, Katowice 505 501 325Pon – Pt: 7.00 do 15.00

Sobota: 8.00 do 12.00

2 Szczepaniak Gazy TechniczneŚciegiennego 7, 40-114 Katowice 032 205 87 20Pon – Pt: 7.00 do 15.00
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności