Strona główna » Gazownia Katowice » Dostawcy gazu Katowice

Dostawcy gazu Katowice

Od czego uzależniona jest cena paliwa gazowego?

Wysokość rachunków za gaz uzależniona jest od kilku różnych kwestii. Podstawowe z nich to wielkość zużycia gazu w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przypisany jest klient przez sprzedawcę gazu. Wobec tego największe rachunki za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe stosujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że ostateczna cena gazu ziemnego zależy także od dodatkowych opłat występujących u danego dostawcy paliwa gazowego. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe.

Czy opłaca się zmienić dostawcę paliwa gazowego?

Podobnie jak w przypadku rachunków za prąd, opłaty za gaz są dużą częścią wydatków w gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach. Jedną z lepszych metod na ich obniżenie jest wobec tego zmiana dostawcy paliwa gazowego na korzystniejszego. Rozwiązanie to pozwala na oszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Dodatkowo proces ten jest niezwykle łatwa i bezproblemowy. Wobec tego poszukując oszczędności, warto wziąć pod uwagę zmianę dostawcy gazu, którą może przeprowadzić każdy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności