Strona główna » Gazownia Katowice » Butle gazowe Katowice

Butle gazowe Katowice

Podstawowe rodzaje zbiorników gazowych

Aktualnie na rynku wyróżnić można kilka różnych rodzajów butli gazowych. Ich podział określa głównie to, do czego będą one stosowane. W związku z tym wyróżnić można między innymi: zbiorniki gazowe do gospodarstw domowych o pojemnościach 11 kg, opcjonalnie wyposażone w kołnierz, butle gazowe turystyczne o pojemnościach 2 kg, 3 kg oraz 5 kg, butle gazowe o pojemnościach 33 kg, przeznaczone przede wszystkim do zastosowań w branży przemysłowej czasem ogrzewania budynków, butle gazowe 11 kg stosowane do wózków widłowych zasilanych gazem. Jeśli chodzi natomiast o materiał, z jakiego wykonywane są butle gazowe, zazwyczaj jest to stal o odpowiedniej grubości.

Ile kosztuje butla gazowa do gospodarstwa domowego?

Koszt butli gazowej do domu zależny jest przede wszystkim od jej rodzaju. Koszt klasycznej butli gazowej 11 kg używanej w kuchenkach czy grzejnikach gazowych to około 300 zł. Posiadając już butlę gazową, w przypadku jest ona pusta, wymiana takiej butli kosztuje wyłącznie tyle ile sam gaz. Ceny gazu są z kolei różnorodne zależą one, w którym zdecydujemy się na wymianę butli na pełną..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności