Strona główna » Gazownia Kartuzy » Gaz płynny Kartuzy

Gaz płynny Kartuzy

Jaka jest wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z wydajniejszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa wynosi mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. W związku z tym w ciągu godziny podczas spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można zyskać 13 kWh ciepła. Wartość ta sprawia więc, że jest on coraz częściej używany do ogrzewania pomieszczeń za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Czym jest dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch opcji zamontowania zbiornika na gaz płynny jest jego wydzierżawienie od dostawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest najczęściej przywożony oraz montowany w określonym miejscu przez daną firmę. Koszty użytkowania zbiornika to z kolei koszty wydzierżawienia i tankowania. Trzeba jednak wiedzieć, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania dostawcy przez cały czas trwania umowy zawieranej najczęściej na czas od 3 do 10 lat. Plusem posiadania dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszystkie jego przeglądy oraz naprawy awarii są przeprowadzane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności