Strona główna » Gazownia Kartuzy » Butle gazowe Kartuzy

Butle gazowe Kartuzy

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc używać butlę gazową w gospodarstwie domowym, należy ją najpierw zakupić. Butle gazowe można zakupić nienapełnione, a także już pełne. W pierwszym przypadku cena butli gazowej wynosi w granicach mniej więcej 200 złotych, z kolei w drugim do kosztów samej butli trzeba doliczyć również koszt zawartego w niej gazu, sumaryczna cena równa się wobec tego obecnie około trzystu złotych. Tańszą metodą jest z kolei wybranie używanej butli gazowej, należy jednak w tym przypadku pamiętać, aby sprawdzić, czy ma ona ważną homologację, której czas umieszczony jest na butli.

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na parę wariantów pod względem ich pojemności, a tym samym zawartości gazu, którym są napełniane. W związku z tym to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności