Strona główna » Gazownia Karpacz » Gaz LPG Karpacz

Gaz LPG Karpacz

W jaki sposób tankować butle LPG?

Podczas tankowania butli LPG trzeba głównie zadbać o bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą w związku z tym znajdować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega natomiast na tankowaniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Pozostała przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który w wyniku zmiany temperatur może zwiększać własną objętość. Po wykonaniu napełniania zbiornika należy również zweryfikować, czy jest on całkowicie szczelny.

Jaka jest cena gazu LPG?

Aktualne podwyżki cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły także paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku zmieniła się z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnorodnych specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje gospodarstwa domowe z wykorzystaniem gazu LPG. Ceny gazu LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie sytuacja gospodarcza na rynkach. Sposobem na oszczędności przy zakupie gazu LPG jest między innymi kupowanie go poza sezonem zimowym, kiedy jego cenniki są niższe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności