Strona główna » Gazownia Karpacz » Gaz płynny Karpacz

Gaz płynny Karpacz

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Pomimo tego, że ceny gazu płynnego wciąż rosną ogrzewanie gospodarstw domowych i przedsiębiorstw za pomocą tego paliwa wciąż jest o wiele bardziej opłacalne od, na przykład ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego gazu do ogrzewania lokali umożliwia wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Poza tym płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie tworzą sadzy, a w związku z tym, umożliwiają zniwelować konieczność czyszczenia kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub firmy płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania specjalnej kotłowni.

Gaz płynny propan-butan czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W przypadku, gdy gaz płynny LPG wykorzystywany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na działce, zazwyczaj jest nim czysty propan. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich parametrów cieplnych nawet podczas ujemnych temperatur na zewnątrz. W przypadku ceny zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż płynne paliwo gazowe propan-butan. Pomimo to jego właściwości opałowe sprawiają, że jest on najczęściej wykorzystywanym gazem do ogrzewania domów oraz przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności