Strona główna » Gazownia Karlino » Gaz LPG Karlino

Gaz LPG Karlino

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca. By skorzystać z tego rozwiązania, trzeba jednak najpierw zamontować odpowiednią instalację LPG. Koszt montażu instalacji LPG w pojeździe uzależnione jest od kilku czynników. Zaliczyć do nich można na przykład: rodzaj silnika w aucie, typ generacji instalacji LPG do aut, których jest 6, a ich koszt oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, marka instalacji gazowej LPG. Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie oprócz ceny samego zamontowania wiążę się także z dodatkowymi kosztami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata podczas badania technicznego pojazdu.

Co to jest gaz LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i magazynowana jest zazwyczaj w specjalistycznych zbiornikach. Sprzedawany jest on także w formie butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do zasilania pojazdów. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest najczęściej mieszanką propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w prosty sposób przechowywane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności