Strona główna » Gazownia Karlino » Butle gazowe Karlino

Butle gazowe Karlino

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu napełniane są dwoma rodzajami gazu. Pierwszy z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o wyróżniającym go doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to z kolei wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w przypadku używania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o koszt butli 11 kg, warianty napełnione mieszaniną propanu i butanu są niewiele tańsze od modeli wypełnianych czystym propanem.

Najpopularniejsze rodzaje zbiorników gazowych

Obecnie na rynku wyróżnić można kilka różnych wariantów butli gazowych. Ich podział określa przede wszystkim to, do czego będą one stosowane. W związku z tym wyróżnić można między innymi: butle gazowe do domu mające pojemność 11 kg, niekiedy posiadające kołnierz, butle gazowe turystyczne mające pojemność 2 kg, 3 kg i 5 kg, butle gazowe o pojemnościach 33 kg, przeznaczone przede wszystkim do zastosowań w branży przemysłowej niekiedy ogrzewania budynków, butle gazowe 11 kg używane do wózków widłowych zasilanych gazem. Jeśli chodzi z kolei o materiał, z którego produkowane są butle gazowe, zazwyczaj jest to stal o właściwiej grubości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności