Strona główna » Gazownia Kargowa » Gaz płynny Kargowa

Gaz płynny Kargowa

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na gaz płynny na posesji, trzeba wiedzieć o paru formalnościach. Tego rodzaju inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydawanego przez właściwe dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na gaz płynny polega z kolei na wykonaniu wykopów w sytuacji modelu wewnętrznego lub wykonania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu zewnętrznego. Po zamontowaniu zbiornika należy obowiązkowo przeprowadzić także jego odbiór, który wykonywany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jakie są zalety ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie gazowe według danych GUS stosowane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego natomiast ze specjalnych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub montowane samodzielnie. Do podstawowych zalet tego typu ogrzewania zalicza się między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji stosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności