Strona główna » Gazownia Kargowa » Butle gazowe Kargowa

Butle gazowe Kargowa

Jak przewozić butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej warto zadbać również o jej właściwy przewóz w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego oraz turystyczne mogą być transportowane wyłącznie pionowo, zaworem skierowanym do góry. Sama butla musi być natomiast zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu samochodu. Nie powinno się natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na uszkodzenia. Pełne butle po przewiezieniu muszą być składowane w suchym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, pionowo.

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją wielkością. Zazwyczaj dostępne są one w wariatach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych czy kamperów za pomocą grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propan-butan. Ich stosunkowo mała masa i wielkość daje możliwość natomiast wykorzystywanie ich na urlopie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności