Strona główna » Gazownia Karczew » Gazy techniczne Karczew

Gazy techniczne Karczew

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej oznaczenia stosowane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego określane z wykorzystaniem dwóch cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z nich oznacza liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie wykorzystuje sześć różnorodnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najmniejszej czystości równej 99,9%.

Jakie wymagane oznakowania muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego są wytworzone. Oprócz tego na zbiorniku używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności