Strona główna » Gazownia Karczew » Dostawcy gazu Karczew

Dostawcy gazu Karczew

Jak wygląda kolejna zmiana sprzedawcy gazu ziemnego?

Każdy właściciel budynku ma możliwość do zmiany dostawcy gazu ziemnego tyle razy, ile tylko chce. Procedura zmiany sprzedawcy paliwa gazowego jest taka sama jak za pierwszym razem. Polega więc na znalezieniu odpowiedniej oferty i zawarciu umowy z nową firmą. Trzeba jednak przy tym zwrócić uwagę czy wcześniejsze rozwiązanie umowy z poprzednim dostawcą nie będzie skutkowało karą. W sytuacji, kiedy w umowie obecne są takie zapisy najlepiej poczekać do jej końca. Sama procedura zmiany sprzedawcy gazu ziemnego jest z kolei całkowicie bezpłatny.

Jak się przygotować do zmienienia sprzedawcy gazu?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu, przed wybraniem się do jego filii obsługi klienta należy odpowiednio się do tego przygotować. Pracownik sprzedawcy gazu ziemnego może bowiem poprosić o takie informacje jak: zużycie gazu ziemnego w ostatnich 12 miesiącach, na podstawie którego odbiorcy są przypisywani do określonych taryf gazowych, termin obowiązywania aktualnej umowy zawartej z dostawcą paliwa gazowego. Dlatego warto przygotować te dane wcześniej oraz mieć ze sobą dowód osobisty, potrzebny do zweryfikowania danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności