Strona główna » Gazownia Kańczuga » Gaz płynny Kańczuga

Gaz płynny Kańczuga

Czy zamontowanie zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Wymagane jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą odpowiedniego formularza. Wniosek powinien zawierać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta i skonsultowany z rzeczoznawcą ds. ochrony ppoż., zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy pisemnej przez 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na gaz płynny, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Dodatkowo do kosztów samego zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba także doliczyć na przykład: transport zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Finalny koszt montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi wobec tego mniej więcej 16 000 złotych. Ekonomiczniejszą opcją jest natomiast wybranie dzierżawy zbiornika na gaz płynny, którą oferuje większość jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności