Strona główna » Gazownia Kamionka » Gaz LPG Kamionka

Gaz LPG Kamionka

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG doprowadza także do większego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany wyłącznie właściwej jakości gazem, który dostarczają sprawdzeni sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania.

Jakie normy powinien spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych składowych instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym koniecznie powinny one spełniać specjalne normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z krajowymi wymogami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności