Strona główna » Gazownia Kamionka » Gaz płynny Kamionka

Gaz płynny Kamionka

Jak może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy polega na płaceniu za całości dostaw gazu płynnego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika gazu zlicza zużycie gazu. Na bazie tych danych następnie co miesiąc dostarczana jest faktura zawierająca jedynie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Właściwe i całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników uzależnione jest od jego właściwego poziomu. W związku z tym zbiornik na gaz płynny może być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak aby pozostawione 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie powinna natomiast przekraczać poziomu poniżej 25%. Zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są ujemne, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności