Strona główna » Gazownia Kamieńsk » Gaz płynny Kamieńsk

Gaz płynny Kamieńsk

Czy zamontowanie zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on zamontowany bez jakichkolwiek formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego wniosku. Wniosek powinien posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta i zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi pisemnej w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na gaz płynny.

Jak skontrolować ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszystkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które umożliwiają w prosty i szybki sposób sprawdzić poziom napełniania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wyrażone przez nie wartości napełnienia zbiornika wyróżnione są także czerwonym kolorem od około 20%, który oznacza konieczność zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności