Strona główna » Gazownia Kamieńsk » Butle gazowe Kamieńsk

Butle gazowe Kamieńsk

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać podczas zimy?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, należy postawić na modele wypełnione samym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 oC. Dzięki temu wykorzystywanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W identycznych warunkach butle gazowe napełniane mieszanką propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, ponieważ gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Jaka jest cena butli gazowe?

By móc wykorzystywać butlę gazową w gospodarstwie domowym, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić puste, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej wynosi w granicach mniej więcej dwustu złotych, z kolei w drugim do ceny nienapełnionej butli trzeba dołożyć również cenę zawartego w niej gazu, łączna cena równa się w związku z tym obecnie około trzystu złotych. Tańszą metodą jest z kolei zakup używanej butli gazowej, należy natomiast w tym przypadku pamiętać, by sprawdzić, czy ma ona ważną homologację, której okres umieszczony jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności