Strona główna » Gazownia Kamieniec Ząbkowicki » Gazy techniczne Kamieniec Ząbkowicki

Gazy techniczne Kamieniec Ząbkowicki

Jak powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a bardzo często także wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane we właściwy sposób oraz w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one przechowywane, muszą w związku z tym posiadać bardzo dobrą wentylację, a także właściwą temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane pionowo, tak żeby ich zawór był skierowany do góry. Nie mogą być one także składowane w pobliżu źródła ciepła.

Przeznaczenie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Stosowane są one bardzo często między innymi do spawania, obróbki metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne dają możliwość między innymi wykonanie obróbki wstępnej produktów oraz wydłużenie ich daty spożycia. W wielu przypadkach gazy techniczne są też używane jako surowce energetyczne. Skala ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że trudno sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności