Strona główna » Gazownia Kamieniec Ząbkowicki » Gaz płynny Kamieniec Ząbkowicki

Gaz płynny Kamieniec Ząbkowicki

Czy ogrzewanie na gaz płynny jest opłacalne?

Pomimo tego, że ceny gazu płynnego stale rosną ogrzewanie budynków oraz firm z wykorzystaniem tego paliwa wciąż jest o wiele bardziej opłacalne od, chociażby ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania domów pozwala wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Dodatkowo gaz płynny wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a w związku z tym, pozwalają zniwelować konieczność oczyszczania kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie budynku lub przedsiębiorstwa gazem płynnym nie wymaga także posiadania specjalnej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie na gaz według informacji GUS używane jest w ponad 62% domów. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego natomiast ze specjalnych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub montowane samodzielnie. Do głównych plusów tego typu ogrzewania zalicza się między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku używania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności