Strona główna » Gazownia Kamieniec Ząbkowicki

Gazownia Kamieniec Ząbkowicki

Co jest niezbędne do wykonania rozbudowy sieci gazowej?

W sytuacji, kiedy gaz jest już doprowadzony do domu, przebudowa istniejącej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Jeden z nich to złożenie druku o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, który można znaleźć na stronie gazowni i złożyć online lub osobiście w jednym z jej placówek obsługi klienta, gdzie ich przedstawiciele pomogą uzupełnić wniosek. Następny etap to wydanie przez gazownie warunków przyłączenia do sieci gazowej, które są ważne przez czas nie krótszy niż miesiąc. Kolejny etap to zawarcie umowy na dostawy gazu, którą można także podpisać z wykorzystaniem eBOK gazowni lub osobiście w jednym z punktów obsługi klienta. Ostatnim etapem po wykonaniu rozbudowy przyłącza jest z kolei przekazanie do gazowni druku o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Zgłoszenie zmiany sprzedawcy gazu ziemnego

Domy oraz firmy przyłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, określani dodatkowo jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę gazu ziemnego. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sama procedura zmiany dostawcy zajmuje plus minus 21 dni. Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego wymaga złożenia do dystrybutora właściwego dokumentu PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) między innymi w biurze obsługi klienta gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór dokumentu można znaleźć jest natomiast na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności